…že prý: „Žádný Velký třesk“, ahaaa…

Paint and declutter at the same time

Stále se Vám nechce do úklidu a potřebujete „nakopnout“?

Vymyslete si malování! Ano, je to tak trochu Velký třesk, ale je to ideální způsob, jak se zbavit zbytečných věcí a vytvořit si prostor pro NOVÝ NÁDECH… A to zatraceně rychle a efektivně!

Vyberte si místnost, která Vás dlouho trápí ( u nás byla takovou opomíjenou Popelkou paradoxně kuchyň, jak jistě potvrdí všichni naši přátelé ;o) a pusťte se do toho.

Takových míst můžeme mít kolem sebe víc. Cítíme, že je v nich něco špatně, jen to nedokážeme uchopit a pojmenovat. Až jednou PROZŘEME a divíme se, že jsme na to nepřišli už dřív!

Jakmile dojdeme tohoto „osvícení“, neměli bychom dlouho váhat – tento okamžik je pomíjivý a křehký. Přitom ale může nastartovat velké změny a proto by byla škoda jej propásnout, protože:

budeme muset vzít do ruky každičký předmět a věnovat mu svou pozornost. Provedeme tedy decluttering a to hned ve dvou rovinách:

* první vlna vyhazování zbytečností nastane ve chvíli, kdy místnost vyklízíme – to je jasné;

* druhá vlna nastane „poté„. To, čemu jsme ještě dali šanci, najednou projde přísnější cenzurou. Najednou uvažujeme v intencích: „chci tohle opravdu mít v mé nové kuchyni?“, „hodí sem to tam ještě?“ nebo „chci tímhle opravdu OTRAVOVAT můj nový, krásný a pracně vytvořený inspirativní prostor?

Ne, ne a ne! Buďme přísní a nedovolme starým a nepotřebným věcem, aby se nám vracely do života!

 

Je to radikální způsob, uznávám… Ale je velmi osvobozující a svým způsobem meditační. V tu chvíli myslíme jen na to, co děláme TADY A TEĎ.

Umíte si představit ten úžasný pocit? Nejdříve jsme to jen my, štětka a zeď. Ten nepopsaný prostor čekající na naše nápady. To šimrání v břiše, jestli jsme to s tím odstínem nepřepískli.

Později jsme zase jen my, hadr a naše myšlenky směrující k cíli. Nic jiného neexistuje… Celá zeměkoule se může zastavit, ale my si toho vůbec nevšimneme. Krása!

 

A to uspokojení nakonec! Těšíte se? Už Vám běží v hlavě co? Kdy? Jak? Juuuu, jděte do toho!

My jsme si tím tento (prodloužený) víkend prošli. A řeknu Vám – všechna ta dřina vážně stála za to!

A z čistě praktického, neduchovního, hlediska – zase máme s malováním na nějakou dobu klid…

 

No dobře… tentokrát MŮŽE BÝT úklid dlouhá a těžká práce, ale stojí za to ;o)

Vaše Lenka z Umění úklidu

www.umeniuklidu.cz
quatria@quatria.cz
Já to ♥!
Lenka Tupcová (www.umeniuklidu.cz) tak miluje umění (ú)klidu, že si vymyslela tento projekt, aby se o svoje nadšení podělila s ostatními.

Stáhněte si zdarma můj e-book, kde se dozvíte víc:

 

Lze úklidem získat čas, peníze a lepší život?

e-book umění úklidu

Zdá se Vám, že jste zavaleni zbytečnostmi a nestíháte uklízet? Že úklid je těžká dřina, do které se Vám nechce?

Ukážu Vám, že úklid může být jednoduchý a zábavný! V prvním dílu Vás naučím dívat se na úklid jiným pohledem a začne Vás to bavit, slibuji.

V druhém dílu se do toho pustíme - uklidíme JEDNOU A DOST! A začnou se dít věci...