Pozor na 51. věc

nehodící se dlek

Moji milí,

zasejte úmysl (rozhodnutí), pusťte se na cestu a celý vesmír se postará o to, aby se Vám to povedlo! Mám další důkaz…

Poté, co jsme si nově vytvořili kuchyň s prostorem pro nový nádech (můj minulý blog) a kochala jsem se tím, jak jsem se zbavila zbytečností, jsem opět (dle starých zažitých vzorců) získala potřebu tam ještě „něco“ pověsit. Už zase. Znáte to…

Objednala jsem si tedy přes internet taková ta světýlka v bavlněných bambulkách v odstínu, který bude ladit s naší novou kuchyní. Jenže odstín nafocený v e-shopu byl úplně jiný než ten, co jsem dostala a musela jsem tedy tato úžasná neladící světýlka po pár dnech vrátit.

Naštěstí.

Nemyslím tím, že by něco nebylo v pořádku – naopak, byl to zavedený eshop s prodejnou, kam se zase můžete vrátit a oni Vám bez problémů vrátí peníze a tak.

Ale ten vesmír mi do cesty přivedl mladého muže, který stál za pultem té prodejny. V tu chvíli to pro mě byl naprosto neznámý člověk. Byl ale velmi příjemný a komunikativní a mohla jsem s ním dlouze diskutovat o odstínu „pure magenta“, o mých pokusech o minimalizmus a o věcech kolem. A navedl mě k úvahám o (ne)zbytnosti věcí, kterými se obklopujeme.

Zvláštní, jak ten vesmír funguje a koho nám posílá do cesty…

Řekl, že se nedávno setkal s článkem, kde se psalo o tom, jak se nějaký dobře situovaný zahraniční manager rozhodl (pod tíhou životních událostí) vlastnit pouze 50 věcí. Ten článek jsem nečetla, ale věřím, že existuje.

V této chvíli číslo 50 není důležité – s rodinou a dětmi je to naprosto nereálné, nicméně pojďme si toto číslo vzít jako symbol – rozhodneme se tedy vlastnit například 50 věcí. A pak si ve slabé chvilce objednáme padesátou první věc (viz světýlka), o které můžeme těch pár dnů, než ji vrátíme, přemýšlet.

Takže tato věc je 51. v pořadí. Co s ní? Potřebujeme ji? Co všechno její vlastnictví pro nás znamená?

Kdyby se nám tam hodila, máme další nicotnost visící na zdi a jedna ze stávajících 50 věcí by jí musela uvolnit místo. Ale která?

A to, že přišla, nehodí se tam a máme čas si to promyslet, je vlastně dobré znamení – dá nám to ještě jednu šanci a pomůže nás nasměrovat a zapomenout na ty staré vzorce furt náš životní prostor něčím přecpávat.

Nechme jej dýchat a pojďme jej radši přecpávat zajímavými lidmi a inspirujícími vztahy.

V takto volném prostoru bude spousta místa pro taková setkání… Těšíte se? Já ano!

 

Vaše Lenka z Umění úklidu.

 www.umeniuklidu.cz

quatria@quatria.cz

Já to ♥!
Lenka Tupcová (www.umeniuklidu.cz) tak miluje umění (ú)klidu, že si vymyslela tento projekt, aby se o svoje nadšení podělila s ostatními.

Stáhněte si zdarma můj e-book, kde se dozvíte víc:

 

Lze úklidem získat čas, peníze a lepší život?

e-book umění úklidu

Zdá se Vám, že jste zavaleni zbytečnostmi a nestíháte uklízet? Že úklid je těžká dřina, do které se Vám nechce?

Ukážu Vám, že úklid může být jednoduchý a zábavný! V prvním dílu Vás naučím dívat se na úklid jiným pohledem a začne Vás to bavit, slibuji.

V druhém dílu se do toho pustíme - uklidíme JEDNOU A DOST! A začnou se dít věci...