Není čas na Hospodyňku roku

Ještě ne, ještě si musíme chvíli počkat. Čekárny u lékaře jsou teď plné lidí, kteří přepálili začátek… My zatím odpočívejme a věnujme se sami sobě.

Ve vzduchu je už cítit, jak pomalinku přichází jaro a my máme chuť „začít něco dělat“, ale ještě počkejme.

Naučme se hospodařit s naší vzácnou energií

Spousta lidí místo zimního zpomalení nejdříve spadla do šíleného kolotoče kolem Vánoc (uklidit, napéct, navařit, sehnat dárky a kdovíco ještě) a s příchodem nového roku se se vší vervou pustila do plnění svých (často přehnaných a zbytečně stresujících) novoročních předsebevzetí (jak říká Madvídek Pú) – jako kdyby začal nějaký závod o titul Hospodyňky roku.

Místo, aby zpomalila a se zimním časem se zklidnila, přepálila začátek. A energie už prostě není…

Tento článek mě napadl včera na lekci Čchi-kungu, když jsme s holkami probíraly to přicházející jaro. Některé si posteskly, že jsou sice unavené, ale že si zpomalení „nemůžou dovolit“, že je to pro ně luxus.

Ano, je to k nezaplacení, ale není to nedostupný luxus.

Nenechme se nachytat

Poslouchejme tedy ještě chvíli svoje tělo – až se vrátíme z práce, obstarejme to nejnutnější, převlečme se do něčeho pohodlného a zachumlejme se do deky a relaxujme. Čas na domácí práce a všelijaké úpravy našich domácností ještě přijde. Času na titul „Hospodyňka roku“ bude ještě dost! Věřte mi.

S láskou

Vaše Lenka z Umění úklidu. Já to ♥!

www.umeniuklidu.cz

info@umeniuklidu.cz

(c)quatria.cz 2021

Lenka Tupcová (www.umeniuklidu.cz) tak miluje umění (ú)klidu, že si vymyslela tento projekt, aby se o svoje nadšení podělila s ostatními.

Stáhněte si zdarma můj e-book, kde se dozvíte víc:

 

Lze úklidem získat čas, peníze a lepší život?

e-book umění úklidu

Zdá se Vám, že jste zavaleni zbytečnostmi a nestíháte uklízet? Že úklid je těžká dřina, do které se Vám nechce?

Ukážu Vám, že úklid může být jednoduchý a zábavný! V prvním dílu Vás naučím dívat se na úklid jiným pohledem a začne Vás to bavit, slibuji.

V druhém dílu se do toho pustíme - uklidíme JEDNOU A DOST! A začnou se dít věci...