Máte doma hezký boršus?

Jaký máte doma boršus – hezký, útulný, zažitý nebo znepokojující, okrádající o energii? Zdravý nebo toxický?

Tak, jako existuje dobrý a špatný cholesterol, existuje i dobrý a špatný boršus (ne, boršus není nějaká exotická kytka, ale náš domácí, interní eufemismus pro bordel).

Nebojme se zdravého nepořádku, opravdu to může být změť inspirativních věcí, které jsou prostě jen tak položeny (viz třeba můj článek „Děti? Hýčkejme si jejich nepořádek“) 

Položeny proto, že se v daném prostoru právě žije, jsou právě používané, potřebné a ke všemu hezké. Na okrasu a po ruce.

Pro představu: v tomto směru jsou přeborníci třeba Italové ( mě osobně okouzlilo Toskánsko ) nebo Francouzi v Provence – na první pohled spousta předmětů, ať už v kancelářích, zahradách, vilách, ale ve skutečnosti promyšlený, jen tak lehounce ledabylý styl. Představte si třeba kuchyň, kde má pravá italská nonna svoje království. Tak to je ono.

V takovém prostředí je všem hrozně fajn a rádi se sem vrací. Jako k té italské nonnině- co myslíte, v čem je její kouzlo?

Ale všeho s mírou – jakmile tento nepořádek překročí určité meze a takovéto prostředí nás začne zneklidňovat a činit nás a naše návštěvy nervózními, je něco špatně.

Jakmile neustále řešíme, jaký máme kolem sebe bordel (ne, špinavé ponožky v obýváku opravdu nemají žádné kouzlo, nedojedená svačina a drobky kolem postele jakbysmet), pořád něco hledáme a sháníme, asi to bude ten toxický boršus…

Takže: hoďme se do klidu a do klidu se hodí i náš prostor.

Ale nejdříve se zbavme všeho toxického, co nám škodí a vysává energii. A v tom Vám můžu pomoct, je to totiž moje práce a vášeň ;o)

(PS: K tomuto článku mě inspirovala Katka, která učí naše děti angličtinu – díky Káťo, xoxo.)

S láskou

Vaše Lenka z Umění úklidu. Já to ♥!

www.umeniuklidu.cz

info@umeniuklidu.cz

(c)quatria.cz 2021

Lenka Tupcová (www.umeniuklidu.cz) tak miluje umění (ú)klidu, že si vymyslela tento projekt, aby se o svoje nadšení podělila s ostatními.

Stáhněte si zdarma můj e-book, kde se dozvíte víc:

 

Lze úklidem získat čas, peníze a lepší život?

e-book umění úklidu

Zdá se Vám, že jste zavaleni zbytečnostmi a nestíháte uklízet? Že úklid je těžká dřina, do které se Vám nechce?

Ukážu Vám, že úklid může být jednoduchý a zábavný! V prvním dílu Vás naučím dívat se na úklid jiným pohledem a začne Vás to bavit, slibuji.

V druhém dílu se do toho pustíme - uklidíme JEDNOU A DOST! A začnou se dít věci...