Kdo by věšel peníze na ramínka?

Peníze na ramínku

Že vy to neděláte? Možná po přečtení zjistíte, že ano a často… A že ramínka nám můžou posloužit jako dobrý indikátor zbytečného utrácení.

Představte si svou skříň tak, že na ramínkách nevisí oblečení, ale jeho cenovky – místo třech stejných halenek tam visí tři pětistovky, řekněme.

Místo těch úžasných letních šatů, které jsme si koupily v euforii z dovolené a oblékly je jenom jednou, tam visí patnáct stovek. Možná i dvacet.

A kolik věcí tam visí ještě s tou cenovkou z obchodu?

Už vám svítá? Ano – kolik peněz máme takto „investovaných“ do našich šatníků? A kolik z těchto investic nám asi „generuje zisk“ ve formě radosti nebo užitku?

Tak co kdybychom, jako správní investoři, čas od času zkontrolovali naše „portfolio“? Udělali generální úklid jako tlustou čáru, nechali v ní jen věci, které potřebujeme nebo nám dělají radost a začali si víc hlídat, za co utrácíme své peníze?

Co kdybychom v takto uklizené skříni nechali několik volných ramínek jako takový indikátor – když se po nějakém čase zase zaplní a my už nebudeme mít na co věšet, bude to znamenat, že jsme zase „zainvestovali“ víc, než bylo nutné…

Protože tohle většinou nejsou zrovna investice, kterými bychom se chlubili ;o)

Neříkám, že si nemáme kupovat nové hezké věci a dělat si radost, jen nabízím možnost, jak to dělat s rozmyslem a mít to pod kontrolou… (Věnuji se tomu i v mé placené knize.)

A když tak uvažuji – tento princip se dá uplatnit i v jiných oblastech, než jen v našem šatníku, že jo?

S láskou

Vaše Lenka z Umění úklidu. Já to ♥!

www.umeniuklidu.cz

info@umeniuklidu.cz

Lenka Tupcová (www.umeniuklidu.cz) tak miluje umění (ú)klidu, že si vymyslela tento projekt, aby se o svoje nadšení podělila s ostatními.

Stáhněte si zdarma můj e-book, kde se dozvíte víc:

 

Lze úklidem získat čas, peníze a lepší život?

e-book umění úklidu

Zdá se Vám, že jste zavaleni zbytečnostmi a nestíháte uklízet? Že úklid je těžká dřina, do které se Vám nechce?

Ukážu Vám, že úklid může být jednoduchý a zábavný! V prvním dílu Vás naučím dívat se na úklid jiným pohledem a začne Vás to bavit, slibuji.

V druhém dílu se do toho pustíme - uklidíme JEDNOU A DOST! A začnou se dít věci...