Katastrofa nás naučí uklízet BLESKOVĚ

Uklizeno. Šuplík

Objevila jsem způsob, jak si BLESKOVĚ uklidit kompletně celou spodní část kuchyňské linky. Zabralo to celkově 10 minut!

Přiznávám, nebylo to zcela dobrovolné, ale stalo se to tak, že se ten návod může stát učebnicovým příkladem pro desetiminutový úklid.

Omlouvám se, že dnes bude můj článek delší, ale jsem toho plna, jak uvidíte. Nuže:

kombinace konečně hezkého počasí dnes, na Čarodějnice, a mé PMS-ky (viz druhý díl mého e-booku) způsobila, že jsme se s dcerkou pustily do úprav naší terasy. Osazovaly jsme truhlíky a pak vytíraly dlažbu, ať to máme po zimě hezké….

Při napouštění kbelíku (kde jinde, než v kuchyňském dřezu, že?) jsem si ještě potřebovala NĚCO NĚKAM založit (PMS-ka, jak vyšitá!). A v duchu mého příkladu, jenž uvádím v kapitole o PMS, jsem NĚKDE (už ani nevím, kde) uvízla na tak dlouho, abych zapomněla na ten napouštějící se kbelík.

Normální kbelík  by prostě do toho dřezu vytekl a nic moc by se nestalo, ale já neměla normální kbelík

Já měla VYTUNĚNÝ úžasný šedivý šišatý kbelík s hubičkou pro snadnější vylévání obsahu a snadnější úklid (!), která ovšem (zmiňovaná hubička) o pár centimetrů přesahovala přes TEN dřez

Zajisté už tušíte, jaký to mělo průběh!

Ano, šla jsem do sklepa odnést nepotřebné květináče, když jsem z kuchyně zaslechla zvláštní zvuk. Takové jako šplouchání, ale myčku jsme pár minut předtím vyklidili, takže ta to nebyla…

NICMÉNĚ!

V té vteřině jsem musela zapomenout na nějaký sklep, o květináčích nemluvě! Musela jsem zmobilizovat všechny síly, abych zastavila katastrofu ( já v tom zaujetí terasou úplně zapomněla, jak dlouho si ta voda ve kbelíku ve dřezu žila svým životem…).

Voda tekla přes linku do košíků s papírovými ubrousky (děti tedy v dubnu obrečely své oblíbené vánoční, ach!!!) až do vnitřních skříněk a do hrnců a zapékacích misek a na podlahu a málem k sousedům!

Jak říkám: NICMÉNĚ!

Za pět vteřin jsem dokázala najít 98 hadrů na podlahu, utěrek a jiných užitečných udělátek, které jsou schopny  nasáknout a pojmout kubík vody ;o) 

A za dalších 9 minut jsem dokázala tyto věci použít tak, aby celá kuchyňská linka, včetně poliček a hrnců plných vody, byla opět ČISTÁ A SUCHÁ…

Takový malý SURVIVAL v praxi!

Proč o tom ale píšu – dokážete si tuto situaci představit?

Fajn, teď si ji zkuste převést do praxe: už půl roku si říkáte, že byste měli uklidit tu kuchyňskou linku a nyní máte 10 minut, než se Vám uvaří brambory. Nebo 10,53 minuty, než skončí reklama. A máte výše uvedené odzkoušené informace. Jak tento čas využijete Vy?

Vaše Lenka z Umění úklidu.

 www.umeniuklidu.cz

info@umeniuklidu.cz

Já to ♥!

PS: o tom, co všechno se dá stihnout o reklamě, jistě ještě něco napíšu..

Lenka Tupcová (www.umeniuklidu.cz) tak miluje umění (ú)klidu, že si vymyslela tento projekt, aby se o svoje nadšení podělila s ostatními.

Stáhněte si zdarma můj e-book, kde se dozvíte víc:

 

Lze úklidem získat čas, peníze a lepší život?

e-book umění úklidu

Zdá se Vám, že jste zavaleni zbytečnostmi a nestíháte uklízet? Že úklid je těžká dřina, do které se Vám nechce?

Ukážu Vám, že úklid může být jednoduchý a zábavný! V prvním dílu Vás naučím dívat se na úklid jiným pohledem a začne Vás to bavit, slibuji.

V druhém dílu se do toho pustíme - uklidíme JEDNOU A DOST! A začnou se dít věci...