3x účinnější úklid? Zkuste se ponořit.

Zažila jsem parádní FLOW! Takový ten, který vůbec neplánujete a prostě se zčistajasna stane. V předminulém článku Začněmě teď  jsem se o něm zmiňovala a protože vše, o čem píšu, mám poctivě vyzkoušeno a odžito, podělím se s Vámi.

Náhoda tomu chtěla, že nastala vzácná chvíle, kdy mě rodina nepotřebovala a já měla k dispozici hodinku času, než se sejdeme v kuchyni a začneme chystat večeři. A byla tam ta taška… Nová, cestovní a větší než ta, co se s námi pár dnů předtím rozloučila. Kus za kus.

A potřebovala najít šikovné místo v komoře. Za normálních okolností bych úklid komory za hodinu zavrhla jako nesmyslný nápad. To přece nemůžu stihnout!

Ale na druhou stranu -přece tam tu tašku nenechám několik dnů ležet!

 

A co takhle pustit se do toho

bez přemýšlení

a uvidí se?

 

A když už, tak to vezmu z gruntu. Utřu prach, vyházím nepotřebné věci (kupodivu jich už moc nebylo, paráda!) a tak vůbec.

Úplně jsem se do toho ponořila s tím, že není důležité, kolik toho stihnu. Plynutí – FLOW. Jako ty malé děti.

Navzdory času a navzdory logice (taky někdy nechápete, jak si můžou začít hrát zrovna, když za deset minut odjíždíte třeba do školky? Ale za tu dobu se přece dá stihnout ještě tolik věcí! ;o)

Takže takhle nějak to bylo s tou komorou. Nestihla jsem ji uklidit celou, to je jasné, ale přesto jsem toho stihla třikrát víc, než kdybych koukala na hodinky a hledala si zdůvodnění, proč to nejde, co všechno mi v tom brání a tak.

A taška? Ta má své krásné, šikovné místečko v té uklizené komoře. No není ten flow paráda?

 

Vaše Lenka z Umění úklidu. Já to ♥!

 

PS: Mohlo se mi to stát kdykoli, takže fakt, že se to stalo a píšu o tom v předvánočním období, je zcela náhodný :o) Doufám, že Vy si ten svůj (skoro) adventní čas užíváte v klidu, moji milí.

PS2: článek „Začněme teď“ si můžete otevřít rovnou TADY >>>

www.umeniuklidu.cz

info@umeniuklidu.cz

 

 

Lenka Tupcová (www.umeniuklidu.cz) tak miluje umění (ú)klidu, že si vymyslela tento projekt, aby se o svoje nadšení podělila s ostatními.

Stáhněte si zdarma můj e-book, kde se dozvíte víc:

 

Lze úklidem získat čas, peníze a lepší život?

e-book umění úklidu

Zdá se Vám, že jste zavaleni zbytečnostmi a nestíháte uklízet? Že úklid je těžká dřina, do které se Vám nechce?

Ukážu Vám, že úklid může být jednoduchý a zábavný! V prvním dílu Vás naučím dívat se na úklid jiným pohledem a začne Vás to bavit, slibuji.

V druhém dílu se do toho pustíme - uklidíme JEDNOU A DOST! A začnou se dít věci...